Krajowa Wystawa Psów Rasowych  Warszawa 09.09.2018

Orawa jeszcze musiała pauzować ale Łoza – dosk., I/1, Zw. Wet., NWwR

 

Próby Pracy Tropowców Zamostki 08.09.2018

W konkursie miała wystartować Orawa, jednak w ostatniej chwili musiała zastąpić ją Łoza. Moja weteranka okazała się być jak wino i w wieku 9.5 roku osiągnęła wynik życia. 🙂

Łoza zajęła 3 miejsce na 24 startujące psy ( przegrywając tylko wiekiem), zyskując 100/100 ptk i otrzymując dyplom I stopnia.

Był powód do dumy!

 

Zlot Ogarów JELEŃ 2018

Ostatni weekend sierpnia upłynął nam w przemiłym towarzystwie i w pięknie położonym ośrodku wczasowym Jeleń na Zlocie Ogarów Polskich. To zawsze wspaniała okazja do poznania nowych ogaromaniaków, nocnych Polaków rozmów i wspólnych spacerów. Zawsze wracamy ze zlotów z niedosytem 🙂

 

Szkolenie Tropowców Gaj 2018

Pod koniec sierpnia skorzystałyśmy z możliwości uczestniczenia w szkoleniu tropowym w Gaju. Bardzo profesjonalnie przeprowadzona impreza, której towarzyszyła świetna atmosfera.

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Częstochowa 21.07.2018

Orawa – dosk., lok.I/1, CWC, Najlepszy Pies Użytkowy w Rasie.

Tym samym Orawa ukończyła „dorosły” Championat Polski.

 

Krajowa Wystawa Psów Rasowych – Szczytno 24.06.2018 r.

Orawa, dosk. , I/1

Łoza, dosk. , I/1, Zw. Wet, NWwR, BOB

 W oczekiwaniu na ocenę z Fordem Czarnoleska Poezja

Wystawowy weekend w Rzeszowie 26-27 maja 2018.

Bardzo intensywny czas spędzony w miłym towarzystwie. Przez dwa dni gościliśmy w Cyziówce k.Rzeszowa i w tym czasie wzięłyśmy udział w trzech wystawach.

Klubowa Wystawa Ogarów Polskich

Łoza – dosk., lok. 2/II

Wystawa Psów Ras Myśliwskich

Orawa, dosk. , lok. II/2

Łoza, dosk., lok. I/1, Zw.Weteranów, NWwR

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Orawa, bdb, lok. II / 3

 

 

 

Krajowa Wystawa Psów Rasowych Pruszków 9.11.2017

Orawa , ocena bardzo dobra, lok. II/2

Łoza, dosk., I/1, Zw.Wet., Najlepszy Weteran w Rasie.

Krajowa Wystawa Psów Rasowych Pruszków 9.11.2017

Tym razem pojechała tylko Orawa i wystawa zakończyła się dla niej oceną doskonałą oraz lok. I/1.

Krajowy Konkurs Tropowców Zamostki 2017

Drugi konkurs tropowców nie był do końca dla nas szczęśliwy. Startowała tylko Orawa i niestety pokonała ją trudna ścieżka i stada grzybiarzy spacerujący w podwarszawskim lesie. Konkurs okazał się trudny dla wielu startujących.

Orawa nie zdobyła dyplomu, ale z 59 punktami zajęła 10 miejsce na 19 psów startujących, więc plasując się w połowie stawki.

 

Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich Piotrków Trybunalski 16.07.2017

 Łoza , dosk. , I/1, Zw.Wet.

Orawa, dosk., I/1, CWC

 

Międzynarodowa Wystawa w Warszawie 8.07.2017

Tak rozpoczęły nasze wakacje – podwójny debiut. Orawa zadebiutowała w klasie pośredniej (I/2 ,ocena doskonała, CWC, res-CACIB), a Łoza w klasie weteranów (I/2, Zw. Weteranów).

Takie debiuty niestety pokazują jak nieubłaganie leci czas….

Orawa ukończyła Młodzieżowy Championat Polski.

Udział w wystawach: międzynarodowej w Łodzi oraz krajowych w Nowym Dworze Mazowieckim  i w Iłży umożliwił Orawie otrzymanie trzech tytułów Zw. Młodzieży, a co za tym idzie ukończenie Młodzieżowego Championatu Polski.

Przenosimy się do dorosłych klas na wystawach .

Jaśkowo 2017

To już szósta edycja warsztatów dla ogarów i gończych polskich. I właściwie po raz szósty można napisać to samo : świetna organizacja, dużo wrażeń i godziny spędzone z psem w lesie, które obydwu stronom przynoszą wiele radości i satysfakcji. Skoncentrowałam się tym razem na Orawie (Łoza ma już spore doświadczenie w tropieniu) i miło było patrzeć jak radzi sobie z coraz trudniejszymi ścieżkami. Finałem był udział w tegorocznym konkursie tropowców. Na tropie nos ją pokierował trochę w kierunku świeżych tropów co skutkowało dwoma zejściami ale konkurs został ukończony z 79 punktami, dyplomem III stopnia i 11 miejscem.

Mogliśmy za to cieszyć się bardzo z sukcesów innych ogarów. Pięknie zaprezentowały się Opoka Olfactus oraz Cykada Goniwiatr (rodzina ? ) otrzymując dyplomy I stopnia i zajmując odpowiednio….i ….miejsce.

Spała 2016

Przy okazji obchodów Hubertusa w Spale odbywa się zawsze Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Mimo nienajlepszej pogody teren okazał się malowniczo położony nad rzeką i bardzo przyjazny dla psów i wystawców. To ostatnia wystawa Orawy w klasie szczeniąt zakończona oceną wybitnie obiecującą i II miejscem ( stawka 2), a Łoza w klasie użytkowej otrzymała ocenę doskonałą, I/1, CWC.

50-lecie uznania rasy OGAR POLSKIE przez FCI

W 2017 roku mija 50 lat odkąd FCI zatwierdziło wzorzec ogara i oficjalnie uznało rasę.

Z tej okazji we Wrocławiu, kolebce współczesnego ogara w dniach 24-25września został zorganizowany XV Zlot Miłośników Ogara Polskiego oraz I Krajowa Wystawa Ogarów Polskich. Uczestnicy tej imprezy mogli również uczestniczyć w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych. Zjechały się ogary z całej Polski więc i nas nie mogło zabraknąć.

W sobotniej, międzynarodowej wystawie Orawa otrzymała w klasie szczeniąt ocenę wybitnie obiecującą i zajęła III miejsce, a Łoza w klasie użytkowej z oceną doskonałą była II w stawce 3 suk.

Pierwszą w historii Krajowa Wystawa Ogarów Polskich Orawa i Łoza ukończyły obydwie na drugiej lokacie w takiej samej stawce 4 suk.

W obydwu wystawach startował też Major (Ugryź Na Tropie), który był rekordzistą, jeżeli chodzi o liczbę pokonanych kilometrów. Zuch!

To był bardzo udany weekend, obfitujący w atrakcje, emocjonujący i pełen doznań towarzyskich. Takie rzeczy to tylko z ogarami! ?

 

Klubowa Wystawa Ogara Polskiego – 18.09.2016 r

„Klubówka” jest przez wielu właścicieli ogarów uznawana za najważniejszą w roku. Zawsze gromadzi pokaźną i ładną stawkę reprezentantów rasy. Tym bardziej cieszą sukcesy, a w tym roku mogłam być bardzo dumna.

Przede wszystkim z ogromnego sukcesu URALA Na Tropie, który w klasie championów zajął I miejsce, otrzymał CWC oraz został Zwycięzcą Klubu i Rasy.  Osiągnięcia potomstwa cieszą najbardziej!

Bardzo ładnie zaprezentowała się także ŁOZA wygrywając swoją klasę, otrzymując  CWC oraz tytuły Zwycięzcy Klubu, BOS oraz Najlepszego Psa Użytkowego.

Bardzo dziękuję właścicielom URALA, za pokazywanie go na wystawach mimo licznych obowiązków .

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie.

Rzut beretem…jedziemy. Jak na wrzesień temperatura taka wysoka, że daje nam (prawie dosłownie) popalić. Łatwo nie było. Orawka w klasie szczeniąt I/1 i ocena wybitnie obiecująca, a Łoza w użytkowej z oceną doskonałą, CWC,NDSwR, BOS, BOB i Najlepszy Pies Użytkowy. Ze względu na upał i dobro psów, zwłaszcza szczeniaka nie dałyśmy rady czekać na finały.

 

 

Krajowa Wystawa w Gostyninie 27.08.2016 r.

Jedna z ulubionych wystaw i jak się tym razem okazało także zakończona niespodziewanym sukcesem Łozy – I /1, CWC, BOS, BOB oraz na finałach Rasy Polskie, Psy Użytkowe.

Dla Orawy to druga wystawa, na której otrzymała ocenę wybitnie obiecującą i dostała tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie. Atmosfera finałów jednak chyba nieco ją przytłoczyła.

 

Orawa debiutuje na wystawie – Chojnice 2016.

Nieduża Kaszubska Wystawa Psów Rasowych w Chojnicach okazała się dobrym wyborem na debiut Orawy w klasie młodszych szczeniąt. Orawa dzielnie zniosła nową sytuację, zajęła II miejsce w swojej klasie otrzymując ocenę wybitnie obiecującą.

Łoza otrzymała ocenę doskonałą, CWC oraz zajęła IV miejsce w finałach w  konkurencji Najlepszy Pies Użytkowy.

Na zdjęciu : Cykada Goniwiatr, Orawa Goniwiatr i Łoza z Jaśminowej Ulicy

 

ORAWA Goniwiatr – nowy ogar Na Tropie !

W maju nastąpiło małe trzęsienie ziemi. Do Łozy, po pokonaniu bardzo długiej trasy, dołączyła mała ORAWA Goniwiatr (po: BYSTRA Goniwiatr i SOKÓŁ ze Stadniny Cisowiec) ur. 11 marca 2016 r.

Orawa szybko odnalazła się w nowych warunkach,  zakumplowała z Łozą i przewróciła nasz mały stabilny świat trochę do góry nogami. Jeszcze jest nieświadoma co ją czeka, ale będzie to aktywne życie, w którym na pewno nie zabraknie tropienia

Zdjęcia 9-tygodniowej Orawy tuż przed odbiorem z hodowli.

 

 

Teraz taki duet będzie Na Tropie

 

Światowa Wystawa Ras Polskich OPOLE 2016

Rok 2016 rozpoczął się od pierwszej w historii Światowej Wystawy Ras Polskich.

Wystawa połączona z wykładami i prelekcjami na temat naszych ras polskich spotkała się z dużym zainteresowaniem i zgromadziła ładną stawkę ogarów.  Wśród nich był URAL Na Tropie, który z oceną doskonałą zajął drugie miejsce w stawce 6 psów zgłoszonych do klasy championów. Drugie miejsce w dużo mniej obsadzonej klasie użytkowej zajęła również ŁOZA.

SOKÓŁ ze Stadniny Cisowiec i URAL Na Tropie

 

 

ŁOZA z Jaśminowej Ulicy (fot. K. Cieleń)

 

UGRYŹ w Wejsunach

Na Regionalnym Konkursie Dzikarzy UGRYŹ Na Tropie ( Major) godnie reprezentował rasę.

Zaliczając posłuszeństwo, pracę w zagrodzie i ścieżkę tropową uzyskał dyplom II stopnia i lokatę 8 na 16 startujących.

Brawo Major!

URAL zakończył Championat Polski

Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Częstochowie 25.07.2015 r. URAL Na Tropie uzyskał ostatnie CWC , Res. CACIB i tym samym zakończył dorosły championat.

Łoza otrzymała ocenę doskonałą, CWC oraz tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie.

URAL Na Tropie chyba nie do końca świadomy powagi sytuacji ?

 

Regionalny Konkurs Tropowców JAŚKOWO 2.05.2015

Ugryź (Major) już drugi raz startował w tym konkursie. W tym roku poziom był bardzo wysoki i ogary pokazały piękną pracę.  Major również tropił bardzo dobrze i w efekcie po wszystkich konkurencjach otrzymał dyplom I stopnia z 82 punktami i 11 lokatą na 19 startujących.

Gratulacje!

Krajowa Wystawa Dobre Miasto 1.05.2015

W wystawie rodzinnie wystartowali :

ŁOZA z Jaśminowej Ulicy – klasa użytkowa, ocena doskonała, CWC, NSwR.

UGRYŹ na Tropie – klasa otwarta, ocena doskonała, CWC, NPwR, BOB. ?

 

Ural na wystawach

URAL (w domu Uzzy) godnie prezentuje się na wystawach :

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Kielce 8.11.2014 – ocena doskonała, I/1

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Katowice 20.03.2015 – ocena doskonała II/2

Krajowa Wystawa Psów Rasowych Zabrze 12.04.2015 – ocena bardzo dobra, II/3

 

Regionalny Konkurs Tropowców ZAMOSTKI 2014

6 września 2014 roku na terenie lasów w podwarszawskich Markach odbył się kolejny już Regionalny Konkurs Tropowców, tym razem tylko dla ogarów i gończych polskich.

Wśród 15 startujących psów było 7 ogarów. Dyplomy uzyskały 4 z nich, młodzieży tym razem nie poszło, ale teren był niełatwy i cały schodzony przez wycieczki grzybiarzy, co na pewno nie ułatwiało pracy mało doświadczonym psom.

Drugie miejsce w konkursie z dyplomem I stopnia zajął ECHO Olfactus (ojciec miotu U).

ŁOZA tym razem na 9 lokacie z dyplomem III stopnia.

UGRYŹ (Major) na Tropie bez dyplomu, zabrakło trochę szczęścia, ale nie chęci. Następnym razem!

Druskienniki MAYOR CUP 2014

2 sierpnia reprezentacja ” Na Tropie”  (czyli Łoza i Ugryź) ruszyła na Litwę.

Mimo okropnego upału ogary dały z siebie wszystko i wyjazd okazał się bardzo owocny.

UGRYŹ Na Tropie – klasa młodzieży, ocena doskonała, . Zw. Mł., NJwR, BOB

ŁOZA z Jaśminowej Ulicy – klasa użytkowa,ocena  doskonała, CAC, CACIB, BOS

Tym samym Łoza wróciła jako Champion Litwy.

Major (UGRYŹ) na finałach

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych WARSZAWA 12-13.07.2014

Wystawa w strugach deszczu, ale i w sympatycznej atmosferze.

Startująca w klasie użytkowej Łoza na I lokacie ( w konkurencji 1) z oceną doskonałą i CWC.

Na zdjęciu z zaprzyjaźnionym gończym polskim – Amirem.

 

Rally – o Grodzisk Mazowiecki 29.06.2014

W zawodach rally-o organizowanych w ramach Mistrzostw Szkół i Klubów Rally-O Łoza startując w reprezentacji ALTO Klub zajęła 11 miejsce na 35 psów startujących w swojej klasie z 208 /210 ptk i czasem 1,28.

ALTO uplasowało się na 5 lokacie wśród startujących klubów.

 

STRZELCE OPOLSKIE 2014

W tym roku święto rasy czyli coroczna wystawa klubowa odbywała się w malowniczym parku miejskim w Strzelcach Opolskich. Właściwie to był nawet cały weekend pod znakiem ogara. W piątek odbył się konkurs tropowców i dzikarzy, w których ogary bardzo ładnie się zaprezentowały. Sobota była dniem Krajowej Wystawy Ras Polskich. Tego dnia w klasie młodzieży zadebiutował Urwis Na Tropie otrzymując ocenę doskonałą i drugą lokatę.

 

Łoza w klasie użytkowej otrzymała ocenę doskonałą, CWC, lok. I/1

Na wystawie klubowej Urwis Na Tropie również z oceną doskonałą na drugiej lokacie. Zupełny debiutant wystawowy – Ural (Uzzy) na Tropie tym razem nie do oceny. Trzeba jeszcze trochę poćwiczyć pokazywanie zębów.

URWIS Na Tropie

 

URAL Na Tropie

Łoza z oceną doskonałą była na III miejscu.

DOG GAMES 27.04.2014

Startując w zawodach rally-o organizowanych w ramach Dog Games w Zielonkach Łoza zajęła 15 miejsce na 25 psów startujących, zdobywając z 200 /210 ptk i z czasem 1,29.

Jak to zwykle bywa o wyniku zaważyły błędy popełnione przez przewodnika

Na treningu było tak :

 

Krajowa Wystawa Psów Rasowych DOBRE MIASTO 1.05.2014

Przy okazji warsztatów  trafiła się możliwość wzięcia udziału w wystawie w Dobrym Mieście.

Łoza startując w klasie użytkowej otrzymała ocenę doskonałą, CWC oraz tytuły Najlepszej Dorosłej Suki, a także Zwycięzcy Rasy.

Ugryź Na Tropie (Major) zadebiutował w klasie młodzieży otrzymując ocenę doskonałą.

JAŚKOWO Maj 2014

W tym roku do udziału w warsztatach dla tropowców i dzikarzy w Jaśkowie  skierowanych do naszych dwóch ras : ogara i gończego udało nam się namówić młodego Ugryzia (Majora) Na Tropie.

Major okazał się nie tylko niezwykle pojętnym uczniem, ale i pokazał dużą pasję. Debiutując w Regionalnym Konkursie Tropowców kończącym warsztaty zdobył dyplom I stopnia zajmując  6 miejsce na 21 psów startujących, a jego właścicielka została najlepszym przewodnikiem konkursu. To powód do dużej dumy dla każdego hodowcy, zwłaszcza w przypadku tak młodego psa.

Bardzo dziękuję Marcie za pracę z Majorem ?
Łoza z Jaśminowej Ulicy otrzymała na tym konkursie dyplom III stopnia z 80 punktami i zajęła 8 miejsce.

 

Zawody RALLY- O 22.09.2013

Nasz drugi start w tego typu zawodach. Łoza uzyskała 208 ptk /210 i zajęła 4 miejsce na 26 psów startujących.

Kolejne zawody dopiero w przyszłym roku.

 

Regionalny Konkurs Tropowców Zamostki 7.09.2013

Wrzesień rozpoczął się konkursem tropowców organizowanym w podwarszawskich Zamostkach.

Łoza uzyskała dyplom III stopnia i lokatę 7 na 18 psów startujących.

Oprócz Łozy dyplom uzyskał też drugi startujący w konkursie Echo Olfactus – ojciec miotu U.

Zawody RALLY- O Grodzisk Mazowiecki 2013 r.

W czerwcu Łoza wzięła udział w zawodach rally-o organizowanych podczas III Grodziskiego Pikniku z Psem.

To rodzaj konkursu posłuszeństwa – dopiero zyskuje swoich fanów w Polsce, ale z pewnością w przyszłości będzie się cieszył dużą popularnością.  Proste zasady, duża dostępność oraz wspaniała atmosfera podczas takich zawodów z pewnością sprawią, że zyskają one swoich sympatyków, także wśród właścicieli ogarów, które nie bardzo mają szansę zaistnieć w tradycyjnym posłuszeństwie.

W klasie 1 Łoza z punktacją 209 /210 punktów zajęła 6 miejsce na 26 psów startujących. Jestem bardzo dumna, że jako debiutantka tak świetnie sobie poradziła.

Na zdjęciu razem z kolegą, gończym polskim – GROTEM z Huculskiej Łąki także startującym w tych zawodach.

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Warszawa 13.07.2013 r.

Łoza w klasie użytkowej otrzymała ocenę doskonałą,  I lokatę, CWC, tytuł Zwycięzcy oraz CACIB.

Krajowa Wystawa Psów Rasowych Olsztyn 7.07.2013 r.

Łoza w klasie użytkowej otrzymała ocenę doskonałą, CWC i tytuł Zwycięzcy zostając najlepszą suką w rasie.

 

Konkurs Tropowców ŁAJS (PZŁ Olsztyn) 6.07.2013 r.

Pierwszy po „macierzyńskim” konkurs Łozy. Ścieżka 8-16 godzin.

Na ścieżkę weszła z biegu, po ponad 8 miesięcznej przerwie i okazało się, że jest w dobrej formie. Zaskoczyła mnie bardzo – szła ładnie, dość szybko, ale nie szaleńczo z jednym niedużym zejściem, po którym ładnie wróciła do pracy.

W efekcie konkurs został ukończony z dyplomem I stopnia i 9 lokatą na 22 psy.

Na konkursie towarzyszył nam niespełna 4-miesięczny Umyk. Wprawdzie jeszcze nie na ścieżce, ale za to świetnie sprawdził się podczas ostrzelania – zero reakcji na strzał. Może też kiedyś trafi do kogoś, kto pójdzie z nim na trop ?

Miot U – ur.15.03.2013 r.

Idziemy na macierzyński !

Zgodnie z planem 15 marca 2013 roku urodziło się 9 szczeniaków :

2 suczki

7 piesków

Rodzice:

Ch.Pl. ŁOZA z Jaśminowej Ulicy, sprawdzona użytkowo : KT I,  dyplom I stopnia z Prób Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras .

CH.Pl., Mł. Ch. Pl. ECHO Olfactus – sprawdzony użytkowo : KT III

Więcej w dziale „Szczenięta”.

ZAPRASZAM!

 

Międzynarodowy Konkurs Dzikarzy im.płk Kartawika Jary 20-21.10.2012

Jesienny sezon konkursowy zakończył się dla nas konkursem dzikarzy. Łoza wprawdzie dużo lepiej czuje się jako tropowiec, ale postanowiłyśmy spróbować w bardzo specjalnym dla ogarów konkursie im. płk Kartawika, czyli osoby, które zajęła się odtworzeniem rasy po wojnie. A ponieważ w grupie raźniej na konkurs Łoza wyruszyła w towarzystwie Zagłoby Psia Cometa i razem wystartowali w konkursie w parach. Niestety tym razem było bez dyplomu, ale pogoda, towarzystwo i atmosfera dopisały. Może za rok spróbujemy jeszcze sił?

Przy okazji nie można nie wspomnieć o wspaniałej  reprezentacji ogarów i o tym, że zdecydowana większość z nich ukończyła konkurs z dyplomami! Brawo!

XXIV Jesienna Wystawa Psów Rasowych – Nowy Dwór Maz. 14.10.2012.

Ostatnia wystawa w sezonie. Łoza startując w klasie użytkowej otrzymała ocenę doskonałą I/1 i CWC.

Stawka ogarów w Nowym Dworze:

 

Regionalny Konkurs Tropowców i Posokowców Uśniaki 13.10.2012

Podobnie jak w roku ubiegłym wystartowałyśmy w konkursie tropowców w Uśniakach.  Miła, kameralna impreza z ładną oprawą. Tym razem Łoza zajęła 4 miejsce na 14 psów startujących z dyplomem III stopnia.

 

Regionalny Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich 15.09.2012

W tym roku przy okazji klubowej wystawy ogarów i gończych odbyły się dwa konkursy : tropowców i dzikarzy. Łoza wzięła udział tylko w konkursie tropowców. Konkurs okazał się  trudny i  „dyplomowanych” psów było zaledwie 8.

Tym większa jest moja radość, że Łoza z powodzeniem ukończyła wszystkie konkurencje otrzymując dyplom I stopnia i jednocześnie w końcowej klasyfikacji zajęła 2 lokatę w stawce 22 psów biorących udział w konkursie. Kolejna lekcja dla mnie – trzeba ufać ogarzemu nosowi ?

Dodatkowych powodów do dumy przysporzyły także inne startujące w konkursie ogary, które mimo tego, że poprzeczka została wysoko ustawiona dobrze wypadły w klasyfikacji końcowej.

Krajowa Wystawa Psów Rasowych Radom 2.09.2012

Darzę dużą sympatią wystawy radomskie głównie ze względu na ich kameralność i miłą atmosferę. Aż żal, że tak niewiele ogarów tam dociera.

W tym roku udział w wystawie zakończył się dla Łozy wygraniem rasy oraz zdobyciem ostatniego CWC. Teraz trzeba tylko wysłać dokumenty i czekamy na dokument potwierdzający zdobycie  tytułu Championa Polski.

Mazowiecka Krajowa Wystawa Psów Rasowych Gostynin 2012

Kolejny weekend po konkursie to czas wystawy w Gostyninie. Ponieważ te wystawy należą do naszych ulubionych – fajny teren, zazwyczaj niezbyt dużo ludzi, miłe towarzystwo- i tym razem nie mogło nas zabraknąć.  Łoza została oceniona przez sędziego jako bardzo dobra, lokata I/1.

 

Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców i Posokowców RYDZYNY 2012

20 maja Łoza po raz pierwszy wystartowała w międzynarodowym konkursie tropowców. Duże wyzwanie, bo  ścieżki były naprawdę długie, do tego doszły lasy pełne zwierzyny….no i w połączeniu z temperamentem Łozy, nad którym trudno było zapanować zwłaszcza na początku ścieżki, finał nie był imponujący. Konkurs zakończył się dla naszej dwójki dyplomem III stopnia z 80 punktami na koncie. Oczywiście to kolejny konkurs będący świetną okazją do spotkania towarzyskiego i miłego spędzenia czasu w leśnych ostępach. W konkursie brały udział też Echo Olfactus i Minuta Dwór z Szablami, która była z całej trójki zdecydowanie najlepsza! Brawo Minutka!

Jaśkowo 1-5 maja 2012

W tych dniach mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach przygotowanych specjalnie dla ogarów i gończych. W przepięknych mazurskich lasach ćwiczyliśmy odłożenie, tropiliśmy, a chętni mogli skorzystać z zagrody. To był wspaniały sposób na spędzenie tegorocznej majówki. Polecamy wszystkim!

31 marca 2012

31 marca XXIII Wiosenną Wystawą Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczął się dla nas sezon wystawowy 2012. Łoza wystartowała w klasie użytkowej zajęła I miejsce ( w konkurencji 1) z oceną doskonałą.